Enerji Yönetiminin Faydaları Nelerdir?
article cover imageApollo IoT 27 Eylül 2023

Enerji Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

article-cover-image"Enerji Yönetiminin Faydaları Nelerdir?" başlıklı yazımızda enerji yönetiminin inceliklerine ve Apollo ile nasıl avantaj elde edebileceğinize değindik.

Enerji Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

image.png

Daha yeşil, daha az maliyetli, daha sürdürülebilir bir dünya mümkün! 

Enerji tüketimi sebebiyle çevreye verilen zararın önemli kaygılara neden olduğu bir çağda, etkili enerji yönetimi her şeyden önemli hale geldi. İşte tam bu noktada devreye girdik. Apollo olarak sizin için bunun bireylere ve çevreye sunduğu faydalardan bir özet derledik.

Maliyet Tasarrufu Sağlar

Enerjinizi yönetirken maliyetinizi de yönetmiş olursunuz. Nasıl mı?

 • Enerjinizi yönetirken verimsizlikleri tespit edebilir, bu sayede enerji israfını ve enerji tüketimini azaltabilirsiniz. Yapacağınız iyileştirmeler fatura ve işletme giderlerinde önemli düşüşler sağlayacaktır.
 • Enerji tedarikini optimize edebilir ve tüketiminize daha uygun sözleşmeler yapabilirsiniz. Doğru tarifeye geçerek paradan tasarruf edebilirsiniz.
 • Azaltılmış enerji tüketimi karbon ayak izinizi azaltotansiyel vergi teşviklerine ve indirimlerine yol açar.

Çevresel Etkiyi Azaltır

 • Enerji tasarrufu önlemleri ile karbon ayak izini azaltabilirsiniz.
 • Sera gazı emisyonlarını en aza indirebilirsiniz.
 • İklim değişikliğinin azaltılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Operasyonel Verimliliği Arttırır

 • Verimli enerji yönetimi, işletmeler için operasyonel verimliliğin artmasına yol açar.
 • İşletmenizde enerji kullanımını izleyerek, verileri analiz edersiniz.
 • Enerji tasarrufu sağlayan teknolojileri uygulayarak iyileştirme alanlarını belirleyebilirsiniz.
 • Enerji yönetimi optimizasyonu operasyonların kolaylaştırılmasına, duruş sürelerinin azaltılmasına ve üretkenliğin iyileştirilmesine neden olur.
 • İşletmenizin ekipman bakım ihtiyaçlarını belirlersiniz. Bu sayede, arıza riskini azaltır ve makinelerin ömrünü uzatabilirsiniz.
image.png

Apollo ile fark yaratmak artık çok kolay!

Apollo ile operasyonel verimliliğinizi %60'a kadar arttırabilirsiniz. Ayrıca, tüm tesislerinizin enerji yönetimini tek bir ekrandan dakikalar içinde kontrol edebilirsiniz.

Apollo ile operasyonel verimliliğini arttıran Medicana Hastaneleri'nin sağladığı kazançları okumak için tıklayın.

Sürdürülebilirlik Sağlar

 • Enerji yönetimi yaparak işletmenizin enerji verimliliğini arttırırsınız. Aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili düzenlemelere ve standartlara uymasını da sağlamış olursunuz. Hükümetler ve düzenleyici kurumlar, enerji verimliliği gereksinimlerini ve karbon azaltma hedeflerini giderek daha yakından takip etmektedir. Siz de, enerji yönetim politikalarını takip ederek bu standartları karşılayabilir, bu sayede cezalardan kaçabilirsiniz.

Kurumsal Statünüzü Arttırır

 • Enerji yönetimi, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) ilkeleriyle uyumludur. Enerji yönetimine öncelik veren bir işletme olduğunuzda, çevresel etkiyi azaltırsınız. Böylece sürdürülebilir uygulamaları teşvik etme konusundaki kararlılığınızı göstererek örnek olursunuz.
 • Bu durum itibarınıza olumlu etkileyerek çevreye duyarlı müşterileri cezbeder ve paydaş ilişkilerinizi güçlendirir. 
image.png

Apollo Sürdürülebilirllik Modülü

Apollo Sürdürülebilirlik analizleri ile tesisinizin Karbon Salımı ve TEP cinsinden enerji tüketimlerini her an takip edebilirsiniz.

Enerji Esnekliği ve Risk Yönetimi Sağlar

 • Etkin enerji yönetimi, enerji direncini artırır ve enerji arzındaki aksamalar ve fiyat dalgalanmalarıyla ilişkili riskleri azaltır. İşletmenizde enerji kaynaklarını çeşitlendirerek, enerji depolama çözümleri uygulayarak ve enerji kullanımını optimize ederek dış enerji tedarikçilerine bağımlılıklarınızı olası aksaklıkları azaltabilirsiniz.
 • İşletmenizin gelecekteki enerji ihtiyaçlarını tahmin etmeniz, planlamalar yolu ile güvenilir ve istikrarlı bir enerji arzına ulaşmanızı sağlar.

Çalışan Bağlılığı ve Üretkenliği Arttırır

 • Çalışanları enerji yönetimi girişimlerine dahil ettiğinizde kuruluş içinde sahiplik ve sorumluluk duygusunu geliştirebilirsiniz.
 • Kullanılmadığında ışıkları ve ekipmanı kapatmak gibi enerji bilincine sahip davranışları teşvik edebilirsiniz. Bu sayede çevreye duyarlı bir işyeri kültürünü teşvik edersiniz. Böyle bir teşvik halihazırda çevre bilinci olan çalışanların memnuniyetini ve bağlılığını arttırabilir.

Apollo ile tek tıkla enerjinizi yönetin

Enerji yönetimine dair her türlü ihtiyacınızda Türkiye’nin ilk ve tek yapay zekâ destekli yazılımı Apollo IoT olarak sizin için buradayız! Apollo ile elektrik faturalarının kontrolü, optimizasyonu ve tahminlemesini yapabilir, enerji tüketiminizin 365 derece takibini sağlayabilirsiniz!

Apollo platformuyla hiçbir altyapı kurulumu maliyeti olmadan enerjinizi yönetme imkânı sunuyoruz. Sistemden otomatik olarak veya modem yoluyla aldığımız verilerle, fatura kontrolünüzü yapıyoruz. Aynı zamanda enerji yönetiminizi de doğru planlamanıza destek oluyoruz. Düzenli yeniliklerle firma ihtiyacınıza yönelik çözümler üretip portalı güncelliyoruz. Ham madde maliyetlerinin takibini yapabiliyoruz ve enerji tüketiminizi azaltıyoruz. Böylece, sürdürülebilir geleceğe öncülük etmenize destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Reaktif cezadan kaçınmak, faturalarınızı ve enerjinizi doğru yönetmek ve enerji takip sistemlerinden en verimli faydayı sağlamak ve en verimli elektrik tarifesini seçmek için şimdi hemen 10 günlük ücretsiz Apollo Demo talep edin!

facebook
twitter
linkedin
sphere-toptorus-half
Yatırım Maliyeti Olmadan
Optimum Kazanç Elde Edebilirsiniz