GES Mahsuplaşması Apollo ile Çok Kolay!
article cover imageApollo IoT 18 Ağustos 2023

GES Mahsuplaşması Apollo ile Çok Kolay!

article-cover-image“GES Mahsuplaşması Apollo ile Çok Kolay!” adlı yazımızda Apollo GES modülü ile nasıl avantaj elde edebileceğinizi anlattık.

“GES Mahsuplaşması Apollo ile Çok Kolay!” adlı yazımızda Apollo GES modülü ile nasıl avantaj elde edebileceğinizi anlattık.

İçindekiler

 1. Güneş Enerjisi ile Fark Yaratın

 2. Güneş Enerjisine Yükselen İlgi

 3. Güneş Enerjisi Kullanımının Faydaları

 4. Apollo ile Yol Haritanızı Birlikte Çizelim

  1. Apollo ile Güneş Enerjisini Yöneten Bazı Sektörel Markalarımız

  2. Apollo’nun Sağladığı Avantajlar

image.png

 

Güneş enerjisi ile fark yaratın!

Hepimizin bildiği gibi son yıllarda iklim krizi ve doğal kaynakların hızlıca tükenmesi oldukça büyük bir sorun haline geldi. Küresel Ayak İzi Ağı, 2023 yılına ait doğal kaynakların 2 Ağustos itibarıyla, 214 günde tükendiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, 3 Ağustos'tan itibaren gelecek yılın kaynaklarını kullanmaya başladık. Durum buyken sürdürülebilir kaynaklar gün be gün önem kazanmaya devam ediyor.

Güneş Enerjisi Sistemleri, hem kolay kurulumları hem de coğrafi potansiyelimiz dolayısıyla ülkemizde en çok tercih edilen sürdürülebilir enerji kaynaklarından.

 

Güneş Enerjisi’ne Yükselen İlgi

"Son dönemde güneş enerjisinde artan yatırım ile güneşte toplam kurulu gücümüz 10 bin megavatı aştı. 10 yılda 10 bin megavata ulaştık. Bunun da büyük bir kısmı son birkaç yılda geldi. Bu da bize gösteriyor ki; önümüzdeki birkaç yıl içerisinde güneş enerjisi kapasitemiz daha da hızlanarak büyüyecek."

Fatih Dönmez
(Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı)

Güneş enerjisi kullanımı bugün firmalar için çok daha popüler hale geldi. Pek çok firma geçiş hazırlıklarını yapıyor ve bazıları da çoktan üretim süreçlerinde güneş enerjisini kullanmaya başladı.

 

Güneş Enerjisi Kullanımının Faydaları

 • Yeryüzüne düşen güneş ışığının enerji miktarı, günümüzde kullandığımız dünya enerji miktarının tam 10 bin katı!
 • Enerji ihtiyacını karşılamak için dünyaya gelen güneş ışınlarının sadece 0,01’ini verimli kullanmamız yeterli!
 • Güneş enerjisi ile yaptığınız üretimlerinizde faturanıza yansıyan mahsuplaşma bedelini kontrol edip, doğru bir mahsuplaşma ile hem dünya için çevresel hem kendiniz için ekonomik sürdürülebilirlik sağlayabilirsiniz.

image.png

 

Apollo IoT ile Yol Haritanızı Birlikte Çizelim!

Güneş enerjisi ile daha verimli bir yol.

 • Apollo Finwise ile Saatlik, günlük ve aylık olarak güneş enerjisi panellerinizin ne kadar elektrik üretimi yaptığını izliyoruz ve bu üretimin ne kadarının içeride tüketildiğini, ne kadarının şebekeye verildiğini ölçüyoruz,
 • Güneş enerjisini kullanmadığınız saatlerde şebekeden ne kadar elektrik tüketimi yaptığınızı ölçüyor ve raporluyoruz,
 • GES mahsuplaşmanızı otomatik olarak yapıyoruz ve GES modülümüz ile sizleri yakından izliyoruz,
 • GES yatırımınızın finansal avantajını sizin için hesaplıyoruz,
 • Anlık bildirimlerimizle sizi her an tetikte ve takipte tutuyoruz,
 • Fatura tahminlemenizi öncesinden yapıp sizi olası reaktif cezalardan koruyoruz,
 • Apollo Optiwise ile hammadde, su, doğal gaz modüllerimizle ek faydalar sunarak sizi her sektörde verimli tüketime yönlendiriyoruz.
 • Apollo EcoWise ile Operasyonel işlemleriniz sırasında ortaya çıkan karbon salınımını azaltmanızı sağlıyor ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı koymanızı destekliyoruz.
 • Faturalarınızı sizin için takip ediyoruz,
 • En avantajlı tarifeyi tespit edip size öneriyoruz,
 • Yeni yönetmelikle birlikte uygulamaya geçen Lisanssız Üretim Tesislerin'de reaktif enerji aşım cezasına karşı anlık bildirimler ile öngörülemeyen maliyetlerin önüne geçmenize yardımcı oluyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Güneş Enerjisi Sistemi Kullanan İşletmelerde Kompanzasyon yazımızı inceleyin.
 • GES tesisinizde oluşabilecek arızaları anında bildiriyoruz.

 

Apollo ile Güneş Enerjisini Yöneten Bazı Sektörel Markalarımız:

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

GES Kullanıcısı Gıda Sektörü Lideri Apollo ile Nasıl Avantaj Sağladı yazımızda Apollo Finwise ile GES yönetimini sağlayan bir işletmenin deneyimlerini inceleyebilirsiniz.

 

Apollo’nun Sağladığı Avantajlar

 • Anlık üretim, tüketim, veriş ve çekiş değerlerini saatlik, günlük ve aylık olarak takip etmenizi sağlıyoruz. Ayrıca GES üretiminizi tesis içi kullanım ve şebekeye veriş olarak sınıflandırarak maliyet analinizi en ince detayına kadar sunuyoruz.

image.png

Apollo GES Modülü

 • Fatura bilgilerinizi sizin için takip ve kontrol ediyoruz.
 • EPDK yönetmeliklerine uygun GES mahsuplaşması sonucu size gelmesi gereken faturanızı otomatik olarak hesaplıyoruz. Aynı zamanda tarifeleri kıyasla sekmesinden, sizin için daha avantajlı bir tarife ya da terim olup olmadığını da karşılaştırabiliyorsunuz. Bu sürecin nasıl işlediğini daha iyi anlamak için "Elektrik Fatura Maliyeti Nasıl Düşürülür?" başlıklı yazımıza göz atın.

image.png

Veri Analizi Ekranı

 • Lisanssız Üretim Yönetmeliği kapsamında kesilmesi gereken faturanızı da sizin için hesaplıyoruz. Aynı anda sözleşme bilgilerinizi, üretim detaylarınızı, üretim fazlası ve faturalanan üretim gibi tüm kısımları görebilirsiniz.

image.png

LUY Faturası Ekranı

 • Yine Lisanssız Üretim Yönetmeliği kapsamında gelmesi gereken dağıtım faturanızı da portal üzerinden takip edebilmenizi sağlıyoruz.

image.png

Dağıtım Faturası Ekranı

Türkiye’nin ilk ve tek yapay zeka destekli dijital enerji platformu Apollo IoT olarak GES kullanımınızla ilgili size destek olmak için buradayız! Apollo’nun GES Modülü sayesinde güneş enerjisi sistemleriyle sağladığınız elektrik üretimi ve tüketimine dair tüm bilgileri tek bir ekrandan takip edebilisiniz!

Apollo platformuyla hiçbir altyapı kurulumu maliyeti olmadan enerjinizi yönetme imkânı sunuyoruz. Sistemden otomatik olarak veya modem yoluyla aldığımız verilerle, fatura kontrolünüzü yapıyoruz. Aynı zamanda enerji yönetiminizi de doğru planlamanıza destek oluyoruz. Düzenli yeniliklerle firma ihtiyacınıza yönelik çözümler üretip portalı güncelliyoruz. Ham madde maliyetlerinin takibini yapabiliyoruz ve enerji tüketiminizi azaltıyoruz. Böylece, sürdürülebilir geleceğe öncülük etmenize destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Reaktif cezadan kaçınmak, faturalarınızı ve enerjinizi doğru yönetmek ve enerji takip sistemlerinden en verimli faydayı sağlamak ve en verimli elektrik tarifesini seçmek için şimdi hemen 10 günlük ücretsiz Apollo Demo talep edin!

Benzer İçerikler:

facebook
twitter
linkedin
sphere-toptorus-half
Yatırım Maliyeti Olmadan
Optimum Kazanç Elde Edebilirsiniz